1666868820926Deň otvorených dverí sa niesol v znamení stretnutí a dobrej nálady. Pre vás, ktorí ste sa nemohli zúčastniť, nech sa páči, tu je súhrn.


Uplynulé dva roky boli náročné asi pre všetkých. O to viac sme si užili Deň otvorených dverí, ktorý sme zorganizovali nedávno v našom zariadení. Tohtoročná jeseň je naozaj nádherná, a inak tomu nebolo ani v spomínaný deň. Slniečko svietilo, listy na stromoch hrali rôznymi farbami, vzduch voňal babím letom. Presne taká má byť aj jeseň života. A to sme sa snažili našim návštevníkom ukázať. Že príchodom do zariadenia život v žiadnom prípade nekončí... Naopak. Pokračuje aktívne, farebne, bez stereotypu.
Počas Dňa otvorených dverí sme konečne, po náročnom viac ako dvojročnom období, otvorili dvere širokej verejnosti. Celé podujatie, ktoré otvorila svojim príhovorom pani riaditeľka Eva Larišová, sa nieslo v dobrej nálade a veselosti. Na pódiu v sále zariadenia sa striedali malí heligonkári, žiaci Základnej školy Korňa , žiaci Základnej školy Komenského, Čadca s našimi klientmi, ktorí si pripravili na túto príležitosť pásma ľudových piesní. Na heligonkách ich doprevádzali seniori mesta Čadca. Postupne sa pridávali všetci v sále. Veru bolo veselo!
V aule zasa prezentovali svoju činnosť jednotlivé oddelenia. Naši obyvatelia maľovali, háčkovali, štrikovali, zdobili perníčky. Ej, že im to šlo od ruky! Pre športuchtivých sme mali pripravený holandský biliard, kolky a kruhy. A nechýbala ani výstavka ručných výrobkov našich klientov.
A to ešte nebolo všetko! Návštevníci mohli nazrieť aj do priestorov, ktoré využívajú naši klienti v rámci rôznych terapií. V našom zariadení nechýba dielňa, telocvičňa, kaplnka, masážna miestnosť či snoezelen. Posledná spomínaná je miestnosť, v ktorej pracujeme s vnemami našich klientov pomocou svetelnej, zmyslovej, vizuálnej terapie. Pre túto príležitosť sme si ju pripravili na tému jeseň.
Počas celého dňa boli pre návštevníkov k dispozícii pracovníci firmy Ensure, u ktorých si mohli zmerať BMI index. A nechýbali ani stoly s občerstvením.
Deň otvorených dverí v našom zariadení sme si užili naplno. Ešte neskoro popoludní sa po chodbách niesli tóny heligónky a spevu. A veruže sa aj tancovalo! Veríme, že podobných akcií bude teraz stále viac a viac. Že život sa opäť pomaly, ale isto vráti do starých zabehnutých koľají.

 

 

IMG 1291

IMG 1289

IMG 1299

IMG 1315

IMG 1313

IMG 1303

IMG 1275

IMG 1286

IMG 1280

IMG 1281

IMG 1278

IMG 1264

1666285200825

1666285200800