karneval mVianočné obdobie je najkrajším obdobím v roku. Každý z nás akoby sa nachvíľu zastavil.

Svet sa stáva akýmsi lepším. Aj my sa na ľudí, a všetko okolo nás, pozeráme úplne inak. Akoby sme si odrazu nasadili ružové okuliare. Nie každý má však to šťastie tráviť vianočné sviatky tak, ako by chcel, a najmä doma. Našim obyvateľom sme sa snažili urobiť ich Vianoce čo najkrajšie. Sviatočné obdobie sme odštartovali Mikulášskou besiedkou, na ktorej sme si porozprávali o tom, kto to vlastne ten sv. Mikuláš bol. Veľa sa spomínalo, rozprávalo... Na vianočnú nôtu nás naladilo aj vystúpenie žiakov ZUŠ M. R. Štefánika z Čadce, ktorí si pre našich obyvateľov pripravili krásny hudobný program plný vianočných a rozprávkových melódií.

A aké by to boli Vianoce bez vianočných koláčov a oblátok? Tie sme spolu piekli v kuchynke nášho zariadenia. Po vianočne vyzdobených priestoroch sa niesla vôňa škorice a vanilky. Tradičné linecké koláčiky, vanilkové rožteky i oblátky chutili naozaj všetkým. Potom už nasledovalo vianočné „leňošenie“ pri rozprávkach. Na jednotlivých oddeleniach sme viedli rozhovory o tom, aké boli vianočné sviatky kedysi, čo nemohlo chýbať na vianočných stoloch a aké darčeky nosil v minulosti „Ježiško“.

Sviatočné obdobie sme uzatvorili v pondelok 7. januára Trojkráľovým posedením. Časť našich obyvateľov si pre ostatných pripravila pekné predstavenie. Všetkých nás preniesli do doby narodenia Ježiša Krista, keď Traja králi priniesli Ježiškovi dary – zlato, kadidlo a myrhu. A ako to už na takýchto podujatiach býva, opäť sa veľa rozprávalo a spomínalo.

Ďakujeme všetkým tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomu, aby Vianoce našich obyvateľov boli ešte krajšie a radostnejšie. Prajeme Vám šťastný a úspešný rok 2019!

vianoce 2018 2