hrySeptember začal v zariadení CSS Žarec športovo. Na regionálnej súťaži Tešíme sa z pohybu! sa u nás zišli a zmerali si sily dve desiatky klientov z podobných zariadení z celých Kysúc.

 

Triafanie na terč, kolky, kruhy, holandský biliard, slalom s fitloptou či bicyklovanie na rotopede. Takéto disciplíny sme si pripravili pre súťažiacich, ktorí sa stretli v Centre sociálnych služieb Žarec na regionálnych športových hrách, ktoré sa niesli pod názvom Tešíme sa z pohybu! A že bolo veselo! Keďže počasie už neposlúcha tak, akoby sme chceli, dejiskom športového zápolenia sa stali vnútorné priestory nášho zariadenia. Dve desiatky súťažiacich, z radov klientov kysuckých sociálnych zariadení, si zmerali sily a húževnatosť. Každý z nich chcel byť víťazom, a každý ním aj bol. Veď to chce riadnu dávku odvahy a odhodlania, zapojiť sa do takejto akcie. Najmä keď ide o ľudí vo vyššom veku a s rôznym zdravotným hendikepom. Nevzdal sa nikto, každý bojoval, čo mu sily stačili.
A nielen súťaživosťou a konkurenciou bol tento deň „živý“. Vznikali nové priateľstvá, dokonca si medzi sebou pomáhali aj súťažiaci z „konkurenčných“ zariadení. Predsa len, niekomu išiel lepšie hod loptičkou na terč, inému holandský biliard, ďalšiemu bicyklovanie. Sme veľmi šťastní a radi, že sa toto podujatie nieslo nielen v znamení súťaženia, ale aj spolupatričnosti.
Ocenenie v podobe diplomu a medaile si nakoniec odniesli Ondrej Urbaník z CSS PARK za 3. miesto, druhý skončil Jozef Luptovec z CSS Horelica a zlatá medaila a 1. miesto patrilo Jozefovi Hluškovi, tiež z CSS Horelica. Balíčky s dobrotami a diplomy za účasť si však odniesli všetci zúčastnení.
Súťaž skončila príjemným posedením a občerstvením v kinosále zariadenia. Všetci sme sa zhodli na tom, že organizovanie takýchto podujatí sú veľkým prínosom nielen pre našich klientov, ale aj pre nás, zamestnancov sociálnych zariadení.
Zúčastnené zariadenia: ZpS Harmónia Zborov nad Bystricou, Viacúčelové zariadenie pre seniorov Čadca, CSS Kamence, CSS Horelica, CSS PARK, CSS Žarec – pracovisko Čierne a naše CSS Žarec.