Novinky

 

20230913 150912Dňa 13. 9. 2023 sme v areáli pracoviska Čierne zorganizovali turnaj v hre KOLKY. Celé leto sme s inštruktorkou sociálnej rehabilitácie usilovne trénovali a tak sme sa rozhodli ukončiť sezónu turnajom. Nakoľko sa už letné dni budú míňať, tak nás napadlo rozlúčiť sa s letom zábavou vonku spojenou s malým občerstvením. Klienti sa mohli zabaviť pri hre, otestovať svoje koordinačné a fyzické schopnosti. Všetci boli spokojní – najlepší zvíťazil 😊

 

 

1694541632625Posledné teplé lúče tohtoročného leta sme využili naplno a to v príjemnej vôni opekaných "špekačiek", v atmosfére veselosti pri varení guláša a v rytme heligoniek pána Majáka a jeho kamarátov. Ďakujeme všetkým obyvateľom a zamestnancom, ktorí sa zapojili do príprav a taktiež hudobníkom za vytvorenie pravej hudobnej pohody. 

 

VýletyŽilinský kraj ponúka množstvo tipov na výlety. Aj my sme si vybrali a v priebehu letných mesiacov navštevujeme miesta ľahko dostupné aj pre ľudí so zdravotným znevýhodnením - slovenské Rio na Orave v obci Klin, Oravskú priehradu a blízky ranč, pútnické miesto Živčáková, Múzeum kávy v Krušetnici, Kaplnku Sv. Anny v Jelitove, Vartovku v obci Zákopčie.

 

IMG 20230626 103837Letné aktivity v našom zariadení sa sústreďujú do okrasných záhrad nášho zariadenia. Okrem prechádzok v areáli, trávime čas naberaním vitamínu D zo slnka, prípadne v tieni stromov spoločne riešime radosti a starosti letných dní, lúštime krížovky, počúvame obľúbené piesne, pozorujeme okolie a venujeme sa úprave kvetinových záhonov a bylinkovej záhrady.

 Opäť sme sa zapojili do grantovej výzvy programu Tesco. Prosíme o vaše hlasy a vopred ďakujeme za vašu podporu.

      

 

1687801244543Jánske ohne v našom zariadení priniesli kopu zábavy, jedla a vatru ako sa patrí. Potešte sa s nami...

 

 Dovoľujeme si Vás upozorniť, že s účinnosťou od 01.07.2023 sa mení výška úhrady za niektoré položky poskytovanej sociálnej služby a výška životného minima. Prosím kontaktujte sociálny úsek zariadenia za účelom zistenia novej platby: tel. číslo: 041/4308614. Cenník zariadenia nájdete tu : 

20230519 100202Pozrite si s nami zábery z príprav a samotnú oslavu „DŇA MATIEK“ na našom pracovisku ČIERNE. Deti z Materskej školy Čierne v sprievode heligónkarky p. Vanesy Zvercovej rozospievali naše srdcia. Roztomilosť detí a úsmevy seniorov vytvorili harmóniu, ktorá ostáva...

1686075689092Spoločnými silami a za sprievodu heligónok nášho kamaráta p. Majáka a jeho kolegov sme si náš „máj“ zvalili. Celý mesiac zdobil náš areál, stal sa námetom mnohých spomienkových diskusií, radostných situácií, veselých poznámok. Pripomenul nám, že uchovávanie tradícií obohacuje náš vnútorný svet. Ďakujeme našim údržbárom za spoluprácu a heligonkárom za opätovné vytvorenie atmosféry radosti. Vaša srdečnosť nás vždy ohromí.

 

IMG 20230526 103740Prijali sme pozvanie na netradičné športové podujatie s názvom "PARÁDNÝ DEŇ" v areáli Spojenej školy v Žiline , tento rok s podtitulom Víťazstvo je pri nás! Aj nad tohoročným podujatím prevzala záštitu predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja – Ing.  Erika Jurinová.