Novinky

!!!!!!!! Dávame do pozornosti! !!!!!!

Usmernenie k postupom pre zabezpečenie návštev v zariadeniach sociálnych služieb podľa COVID AUTOMATu v súlade s SDPT SARS-CoV-2.

Vzhľadom na zachovanie kontinuity návštev, prosperovanie klientov v zariadeniach sociálnych služieb a zároveň minimalizovanie rizika šírenia nákazy COVID- 19,

MPSVR SR spresňuje informácie k návštevám v zariadeniach sociálnych služieb.

Návšteva je pri vstupe do zariadenia (vo fáze monitoring , v stupňoch ohrozenia a v stupňoch varovania povinná sa preukázať:

  • potvrdením o kompletnom zaočkovaní (status plne zaočkovanej osoby*) alebo
  • potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 (180 dní) alebo
  • potvrdením o negatívnom výsledku COVID-19 testu** (antigénový alebo PCR-test).

*status plne zaočkovanej osoby znamená:

- očkovanie osoby najmenej 14 dní ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,

- očkovanie osoby najmenej 21 dní ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou,

- očkovanie osoby najmenej 14 dní a nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná

v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

**potvrdenie nesmie byť staršie:

- ako 48 hodín pri AG teste, alebo 72 hodín pri PCR test

Zariadenie na tieto účely ponúka návštevám testovanie Ag testom zdarma, v dňoch utorok a piatok,

v čase od 8.00-8.30h v priestoroch ambulancie nášho lekára (vstupná hala).

Ďakujeme za pochopenie a prajeme príjemnú návštevu

orlojZnáma atrakcia kysuckého regiónu – Orloj v Starej Bystrici – sa stala miestom záujmu aj pre našich obyvateľov.

oravaVýlet na Oravu spríjemnil aj ďalší júnový deň obyvateľom v našom zariadení. Spolu s asistentkou sociálnej práce a inštruktorkou sociálnej rehabilitácie zavítali na známe pútnické miesto – socha Ježiša Krista v obci Klin, nazývané aj RIO DE KLIN.

zivcakovaMáj je sviatkom zasväteným Panne Márii. V našom zariadení máme pravidelne modlitebné stretnutia. Viera je častokrát pre našich obyvateľov akýmsi záchranným lanom, respektíve oporou v ich živote.

den matiek1Mama je slovo, ktoré má v každom svetovom jazyku ten istý význam – označuje najdôležitejšiu osobu v živote človeka. Je to slovo, ktorému rozumiete či ste na Slovensku, v Uruguaji alebo na Severnom póle. Nenadarmo patrí všetkým mamám aj deň v kalendári.

maj titulnaMesiac máj sa nesie v znamení lásky, energie a nového života. Svedčia o tom zelenajúce sa polia, lúky a rozkvitnuté stromy. V minulosti sa začiatok mája viazal na rôzne tradície a zvyky. Jedným z nich bolo stavanie mája.

navstevyKeďže je situácia v našom regióne, ale i v rámci celého Slovenska, čo sa týka epidémie čoraz priaznivejšia,  zariadenia sociálnych služieb opäť otvorili pre vás svoje brány. Samozrejme, keďže sa okrem sociálnych zariadení otvárajú aj iné inštitúcie a organizácie, aj systém návštev vašich príbuzných musí byť pozvoľný. Všetky potrebné informácie získate rozkliknutím linku pod týmto článkom. Veríme, že chápete našu situáciu a každá jedna návšteva bude nielen plná radosti, ale aj so štipkou tolerancie a trpezlivosti. Spolu to dáme!

 

pdfPostup_uvoľňovania_covid_automat_21_4_2021.pdf

seniori fotoNakoľko epidemiologická situácia v našom zariadení je dlhodobo priaznivá, okres Čadca prešiel z "čierneho" okresu do bordovej fázy a zároveň sme podstúpili obe dávky očkovania, rozhodli sme sa umožniť návštevy našich klientov podľa vopred stanovených kritérií.
Jedná sa najmä o klientov v terminálnych štádiách ochorenia (čo bolo aj doposiaľ), klientov s nepriaznivým zdravotným stavom najmä z dôvodu pretrvávajúcej izolácie, klientov v adaptačnom procese a klientov prijímajúcich pastoračnú činnosť.
          Všetky informácie Vám podáme počas pracovných dní na tel.číslach:
CSS Čadca - 041/4308614
CSS Čierne - 0910 922 332
                                                                    S úctou a prianím pevného zdravia
                                                                                                             CSS Žarec

videohovorHoci sme všetci verili a dúfali, že situácia sa upokojí a vy budete môcť svojich príbuzných na Vianoce zobrať domov, alebo aspoň navštíviť, napokon je všetko inak. Aby boli tieto sviatky pre vás aj vašich blízkych aspoň trochu veselšie, ponúkame vám možnosť porozprávať sa navzájom prostredníctvom videohovoru. Keďže je situácia zložitá, a my naozaj robíme čo sa len dá, aby sa naši starkí cítili čo najkomfortnejšie, zavolajte si, prosíme, najskôr na jednotlivé oddelenia, kde sa s vami personál dohodne, v akom čase sa bude dať videohovor zrealizovať. Ďakujeme za vašu trpezlivosť a pochopenie a prajeme krásne Vianoce.

                                                 Kolektív CSS Žarec

 

Oddelenie A: 041/4308626, 0950 883 682
Oddelenie A1: 041/4308625, 0950 477 409
Oddelenie B: 041/4308619, 0950 492 228
Oddelenie C: 041/4308624, 0950 533 007