Novinky

CSS LOGOMilé rodinky,
Aby vaši príbuzní boli u nás čo najviac v bezpečí a aby sme v tejto zložitej situácii čo najlepšie ochránili vašich blízkych, vydalo naše zariadenie Plán uvoľňovania opatrení, ktorého celé znenie si môžete pozrieť po rozkliknutí linku:

Plán_uvoľňovania_opatrení_v_CSS_Žarec_v_súvislosti_s_ochorením_COVD-19.pdf

budovaŽilinský samosprávny kraj vypisuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa
Centra sociálnych služieb Žarec.

zsk osobnost zsk 2020 sad 16x9Opäť po roku ocení Žilinský samosprávny kraj významné osobnosti. Tipy na tohtoročných laureátov na najvyššie krajské ocenenie môže predkladať široká verejnosť do konca augusta do 31. augusta.

omsaPre mnohých ľudí je viera v Boha hnacím motorom, modlitba útočiskom a posilnením. O to viac to platí pre klientov sociálnych zariadení. Aj u nás sa mnohí z nich stretávajú pri spoločných modlitbách, alebo ich často vidíme modliť sa na izbách.

navstevyNakoľko sa situácia v našom regióne stabilizovala, opätovne od 20.7.2020 otvárame náš domov pre návštevy. Každú návštevu si vopred dohodnite na tel.čísle: +421414308614 (Čadca) a +421910922332 (Čierne).
Zároveň Vás chceme požiadať o rešpektovanie protiepidemiologických a hygienických pokynov personálu pred a počas návštevy.
Tešíme sa na Vás 😊💝

zariadenieNakoľko v uplynulých dňoch boli zistené nové prípady nákazy v blízkej lokalite nášho zariadenia, s účinnosťou od 23.6.2020 až do odvolania pozastavujeme proces uvoľňovania, a tým opäť pristupujeme k obmedzeniu návštev Vašich blízkych.
Ďakujeme za pochopenie našej opatrnosti a zodpovednosti.
Veríme, že sa situácia skoro stabilizuje a my budeme môcť v uvoľňovaní opatrení pokračovať.

93838218 934344746985858 1284022439264649216 nSúčasná situácia, kedy odvšadiaľ počuť prevažne o víruse, ktorý putuje celým svetom, sa dotkla každého z nás. Rôzne obmedzenia, odporúčania, zákazy... Inak tomu nie je ani u nás, v našom zariadení. A vlastne vo všetkých sociálnych zariadeniach po celom Slovensku. Totiž práve obyvatelia, ktorí v nich žijú, sú v súčasnosti najohrozenejšou skupinou. Treba ich preto najviac chrániť. Jedinou a najefektívnejšou možnosťou bolo uzavretie týchto zariadení. Hoci na prvý pohľad krok drastický, ako sa však ukázalo, vysoko efektívny.

rukyMilé rodinky, konečne nastal ten čas, kedy budete môcť opäť vidieť svoje mamičky, oteckov, dedkov, babičky... Jednoducho svojich príbuzných v sociálnych zariadeniach. Naše zariadenie otvorí pre vás svoje brány v tomto týždni, od 8. júna. Samozrejme, keďže sa okrem sociálnych zariadení otvárajú aj iné inštitúcie či štátne hranice, aj systém návštev vašich príbuzných musí byť pozvoľný. Všetky potrebné informácie získate rozkliknutím linkov pod týmto článkom. Veríme, že chápete našu situáciu a každá jedna návšteva bude nielen plná radosti, ale aj so štipkou tolerancie a trpezlivosti. Spolu to dáme!

pdfPlán uvoľňovania opatrení v CSS Žarec v súvislosti s ochorením COVD-19.pdf

pdfPríloha_Čestné vyhlásenie o zdravotnom stave.pdf

pdfPríloha_Denná evidencia absolvovaných vychádzok.pdf

pdfPríloha_Denná evidencia návštev.pdf

pdfPríloha_Čestné vyhlásenie o zdravotnom stave a cestovateľskej anamnéze prijímateľa SS.pdf

sirka 1Fašiangy sú obdobím veselosti a zábavy, ktoré spravidla končí veľkým karnevalom v maskách. Inak tomu nebolo ani u nás. V posledný piatok pred popolcovou stredou sa kinosála nášho zariadenia premenila na rozprávkovú krajinu.


spajame prvaVo februári prijali naše pozvanie do CSS Žarec - pracovisko Čierne seniori Jednoty dôchodcov obce Čierne, ktorí sa zúčastnili prednášky Lurdy, v spolupráci s Kysuckou knižnicou.
Spoločné stretnutie bolo príjemným spestrením poludnia pre našich klientov a už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné akcie.