Novinky

 Vianočné prípravy s našimi seniormi

a opt

b opt

krabicky opt

krabicky plne lasky 2 opt

p opt

pecenie medovnikov opt1

vianocna vyzdoba nasho domo

vyzdoba opt

Ďakujeme starostovi obce Skalité pánovi PaedDr. Jozefovi Cechovi, za vianočné darčeky, ktoré každoročne venuje svojim občanom umiestneným v našom zariadení.

20211216 085558 opt

20211216 090048 opt

vianocnyVianočný čas je zázračný čas. Počas tohto obdobia sú ľudia k sebe milší, viac si jeden druhého všímajú... Kým počas roka sú uponáhľaní, práve počas Vianoc spomalia, akoby sa zastavia, naberajú sily do ďalšieho obdobia. Možno práve preto dostal jeden z neziskových projektov, ktorý spája priania osamelých ľudí, s tými, ktorí majú záujem im tieto priania splniť, názov Vianočný zázrak.

!!!!!!!! Dávame do pozornosti! !!!!!!

Usmernenie k postupom pre zabezpečenie návštev v zariadeniach sociálnych služieb podľa COVID AUTOMATu v súlade s SDPT SARS-CoV-2.

Vzhľadom na zachovanie kontinuity návštev, prosperovanie klientov v zariadeniach sociálnych služieb a zároveň minimalizovanie rizika šírenia nákazy COVID- 19,

MPSVR SR spresňuje informácie k návštevám v zariadeniach sociálnych služieb.

Návšteva je pri vstupe do zariadenia (vo fáze monitoring , v stupňoch ohrozenia a v stupňoch varovania povinná sa preukázať:

  • potvrdením o kompletnom zaočkovaní (status plne zaočkovanej osoby*) alebo
  • potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 (180 dní) alebo
  • potvrdením o negatívnom výsledku COVID-19 testu** (antigénový alebo PCR-test).

*status plne zaočkovanej osoby znamená:

- očkovanie osoby najmenej 14 dní ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,

- očkovanie osoby najmenej 21 dní ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou,

- očkovanie osoby najmenej 14 dní a nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná

v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

**potvrdenie nesmie byť staršie:

- ako 48 hodín pri AG teste, alebo 72 hodín pri PCR test

Zariadenie na tieto účely ponúka návštevám testovanie Ag testom zdarma, v dňoch utorok a piatok,

v čase od 8.00-8.30h v priestoroch ambulancie nášho lekára (vstupná hala).

Ďakujeme za pochopenie a prajeme príjemnú návštevu

orlojZnáma atrakcia kysuckého regiónu – Orloj v Starej Bystrici – sa stala miestom záujmu aj pre našich obyvateľov.

oravaVýlet na Oravu spríjemnil aj ďalší júnový deň obyvateľom v našom zariadení. Spolu s asistentkou sociálnej práce a inštruktorkou sociálnej rehabilitácie zavítali na známe pútnické miesto – socha Ježiša Krista v obci Klin, nazývané aj RIO DE KLIN.

zivcakovaMáj je sviatkom zasväteným Panne Márii. V našom zariadení máme pravidelne modlitebné stretnutia. Viera je častokrát pre našich obyvateľov akýmsi záchranným lanom, respektíve oporou v ich živote.

den matiek1Mama je slovo, ktoré má v každom svetovom jazyku ten istý význam – označuje najdôležitejšiu osobu v živote človeka. Je to slovo, ktorému rozumiete či ste na Slovensku, v Uruguaji alebo na Severnom póle. Nenadarmo patrí všetkým mamám aj deň v kalendári.